Služba je určena pro společníky, akcionáře a statutární orgány obchodních společností. Naše služby mohou využívat jak fyzické osoby (nikoliv však OSVČ), tak i právnické, a to tuzemské i zahraniční.  V případě potřeby zajistíme pořádání valné hromady, kde dochází ke všem potřebným změnám, včetně notářského zápisu. Nejčastěji jsme oslovování společnostmi, které buď nevykazují delší dobu žádnou činnost, anebo chtějí činnost ukončit z nejrůznějších důvodů. Níže jsou uvedené nejčastější příčiny, které vedou k bankrotu firmy: 

 

 

Případ č. 1 - dlouho fungující firma:

Začali jste před mnoha lety podnikat, firma prosperovala, ale nyní se jí přestalo dařit, ať již vstupem nového konkurenta na trh nebo se její potenciál vyčerpal a nestačí Vám na ni síly. Upomínky od věřitelů a finančních institucí se hromadí, datová schránka přetéká. Dlouhou dobu jste dotovali podnikání ze svého, ale teď Vám došly síly, trpělivost a mnohdy i peníze. Právě v tuto chvíli je nejrychlejším a nejefektivnějším řešením odprodat problematickou firmu novému majiteli, který vezme starosti na sebe.

 

Případ č. 2 - nečinná firma:  

Podnikali jste dlouhou dobu, pak jste činnost utlumili a ze společnosti se stala "prázdná" skořápka, kterou k ničemu nevyužíváte. Nic Vás netlačilo situaci řešit, avšak nyní Vás kontaktují státní úřady - obchodní rejstřík chce dodat účetní výkazy pod hrozbou pokuty, zdravotní pojišťovny a finanční úřad mají nepříjemné dotazy a zvou se na kontroly, přestože již žádnou činnost nevyvíjíte. I v tomto případě je nejlepší společnost převést na nového majitele, který bude dotazům a kontrolám čelit za vás.

 

Případ č. 3 - zásah státního úřadu:

Několik let podnikáte, firma se drží při životě s průměrnými výsledky. Najednou přijde doměření daňového nedoplatku nebo rovnou zablokování účtů předběžným opatřením správce daně. Důvodů může být celá řada - např. Vaše účetní před lety udělala chybu a hrozí Vám za to postih včetně velkého penále za několik let zpětně, případně některý z vašich dodavatelů neodvedl správně daň a dohlehla na Vás přenesená daňová povinnost. Mohla se stát, že jste podali pozdě kontrolní hlášení a okamžitě Vám finanční úřad vyměřil velkou pokutu. Firma, která se dlouhou dobu držela nad vodou dostala zásah, který ji táhne ke dnu. Bez přístupu k bankovním účtům se stává neovladatelnou. Zde je na místě zvážit odprodej firmy novému zájemci.

Případ č. 4 - velký odběratel nezaplatil nebo zkrachoval

Jeden z Vašich klíčových odběratelů nezaplatil poslední velkou fakturu a společnost nemá peníze na vyplacení závazků dodavatelům. V tomto případě máte buď možnost podstoupit zdlouhavé soudní řízení včetně nákladů právního zastoupení a soudních poplatků, to vše s nejistotou zaplacení i v případě výhry, nebo společnost odprodáte novému majiteli, který bude situaci řešit za Vás. 

 

Ve všech výše uvedených případech jsme schopni nabídnout rychlé a efektivní řešení. Zajistíme odkup Vaší společnosti včetně právního servisu.

LIKVIDUJEME PROBLÉMY, LIKVIDUJEME SPOLEČNOSTI.

 

Pro konzultaci zdarma volejte +420 720 132 477 nebo pište na info@bankrotfirem.cz

 

Příklady z praxe

“Není ostuda zbankrotovat. Je ostuda nerealizovat svoje podnikatelské sny ze strachu z bankrotu.”